Strona startowa


Miło mi powitać Szanownych Państwa na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Zapraszam do gminy, gdzie znajdują się prawdziwe "perły" historyczne i turystyczne - średniowieczne grodzisko i gród stożkowy, zbory ariańskie, piękne zabytkowe kościoły
i unikatowe wykopaliska archeologiczne. Mogą Państwo nacieszyć wzrok cudowną przestrzenią naturalną, wzgórzami
i pagórkami harmonijnie przeplatającymi się z dolinami.
Maria Kasperek Wójt Gminy Czarnocin

Zimowisko 2013

Dodał : GS Data: 2013-02-04 13:03:56 (czytane: 2271)

Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej złożył ofertę wypoczynku zimowego w formie zimowiska stacjonarnego. Oferta przygotowana i skierowana była dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń KRUS w wieku 13 do 16 lat.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W ostatnich dniach roku 2012 Wójt Gminy Czarnocin poinformowała w dostępny na terenie tut. Gminy sposób o możliwości zorganizowania czynnego wypoczynku dla młodzieży gimnazjalnej.
W toku prowadzonej rekrutacji potencjalnych Uczestników Zimowiska zebrano 30 osobową grupę młodzieży gimnazjalnej będącej uczniami lokalnego Gimnazjum w Cieszkowach.
Zimowisko rozpoczęło się w dniu 18 stycznia 2013 roku i trwało do końca ferii tj. do dnia 27 stycznia  br. Aktywny wypoczynek przygotowany we współpracy Urzędu Gminy w Czarnocinie ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej oraz w szczególności przy wsparciu finansowemu Pani Wójt Gminy w Czarnocinie odbywał się w Zakopanem. Odpłatność za każdego Uczestnika zimowiska już z dofinansowaniem z KRUS stanowiła kwotę brutto 400,00 zł. na którą składało się dofinansowanie Urzędu Gminy w Czarnocinie w wysokości 300,00 zł. oraz odpłatność rodziców w wysokości 100,00 zł. Łączny koszt przedsięwzięcia za 30 osób opiewał na kwotę 12.000,00 zł., którą w wysokości 9.000,00 zł. poniesiono ze środków z Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi, z uwagi na co Organizator zobowiązał  się do zorganizowania pogadanek na temat szkodliwości picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz niebezpieczeństw i zagrożeń z tym związanych.

Jedynym warunkiem wyjazdu na zimowisko było ubezpieczenie jednego z rodziców w pełnym zakresie lub pobierającego świadczenie (renta, emerytura) w KRUS oraz ważna legitymacja szkolna Uczestnika zimowiska.

 http://czarnocin.com.pl/wiadomosci/foto/75831_335931886520755_1831140056_n_1_.jpg

Organizator zimowiska zapewniał zakwaterowanie i wyżywienia, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej, ubezpieczenie NNW, transport na miejsce wypoczynku oraz powrót. Młodzież miała zagwarantowany atrakcyjny program kulturalno – sportowy w tym między innymi: wyjścia na lodowisko, narty, kręgle, basen, wycieczki piesze na Gubałówkę, Krupówki, Morskie Oko oraz wiele innych. Gimnazjaliści brali udział również w grach i zabawach, kalamburach, konkursach czy wieczorkach dyskotekowych.

Organizatorzy wypoczynku: Wójt Gminy w Czarnocinie Pani Maria Kasperek
oraz Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej dziękują za liczne uczestnictwo młodzieży z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Cieszkowach.

 

Kalendarz

ue_stopka.jpg